, Echosonda Toslon TF740

Echosonda
Toslon TF740

Toslon TF740, jest to jedna z najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie echosond produkowanych przez firmę TOSLON.

 

 

Jest to urządzenie typu „All in One” co oznacza, że nie tylko mieści w sobie wysokiej jakości echosondę ale również posiada mapę z widoczną pokonaną przez model trasą, cyfrowy kompas wskazujący kierunek w którym płyniemy oraz dokładny autopilot, który samoczynnie zaprowadzi naszą łódkę zanętową do zaznaczonego wcześniej punktu.

 

Jest to również jedno z niewielu urządzeń, którego zasięg działania przekracza 500 metrów, co stwarza doskonałą opcję dla osób realizujących wywózki na bardzo duże odległości. Należy jednak pamiętać, że aby osiągnąć takie wyniki należy wymienić aparaturę sterującą łodzią zanętową na Taranis QX7, której odległość działania będzie porównywalna z zasięgiem echosondy. W przeciwnym razie, będziemy ograniczeni zasięgiem łodzi zanętowej.

Kolejną bardzo ciekawą opcją Toslona TF740 jest możliwość zaprogramowania misji typu „wypłyń i wróć”, co w połączeniu z systemem automatycznego otwierania klap naszej produkcji, pozwala na korzystanie z łodzi zanętowej jak z pojazdu autonomicznego, który samodzielnie dopłynie do wyznaczonego punktu, zrzuci zanętę i wróci do bazy! Jeszcze nigdy nocne wywózki nie były tak proste:)

Precyzyjny GPS

Precyzyjny GPS zamontowany w urządzeniu umożliwia zapisywanie punktów zrzutu na trasie przepłyniętej przez łódkę zanętową. Przy każdym kolejnym wypłynięciu bez problemu możemy powrócić do uprzednio zapisanego punktu a rozbudowana pamięć urządzenia pozwoli nam na zapisanie ponad 500 miejsc.

I

Autopilot

System, który samoczynnie doprowadzi łódź zanętową do zaznaczonego wcześniej punktu. Idealnie sprawdza się podczas nocnych wywózek, przy ograniczonej widoczności oraz w sytuacji gdy trzeba kontrolować napięcie żyłki w trakcie wywożenia zestawu. Daleki zasięg urządzenia pozwoli precyzyjnie stawiać zestawy w nawet odległościach przekraczających 500 m.

Cyfrowy kompas

Cyfrowy kompas stale pokazuje kierunek w który skierowany mamy dziób łodzi zanętowej. Przy dużej odległości nie łatwo jest określić kierunek płynięcia, przez co zdarza się oddalać od wybranego punktu zamiast się do niego przybliżać. Dzięki funkcji kompasu, nawet nie widząc modelu wiemy w którą stronę płyniemy. Po ciemku, bez świateł i w bardzo gęstej mgle wywieziesz, zrzucisz i wrócisz do brzegu!

Czytelna echosonda

Model TF740 jest pierwszą echosondą z zupełnie nowym, 5 calowym wyświetlaczem, którego wskazania są dużo bardziej szczegółowe. Zmieniona rozdzielczość i poprawiona szata graficzna pozwala na znacznie dokładniejszą analizę dna łowiska.

Mapa

Wyświetlona na ekranie mapa na bieżąco pokazuje gdzie znajduje się nasza łódź zanętowa i w czytelny sposób oznacza ścieżkę po której się porusza. Zintegrowana funkcja mapowania dna mierzy i zapisuje zmiany głębokości, dzięki czemu możesz stale analizować różnice głębokości pokonanej trasy.

, Echosonda Toslon TF740

Mapowanie dna

TF740 jest urządzeniem pozwalającym na mapowanie dna w kolorze, co daje nam przejrzysty obraz głebokości danego akwenu. Dodatkowo na ekranie głównym podczas sondowania echosonda wyświetla nam odczyt ukształtowania dna oraz elementów które się tam znajdują, takich jak roślinność czy ryby.

Doskonała jakość wykonania i dokładność pomiarów stawia Toslona na pierwszym miejscu, pośród echosond do łodzi zanętowych. Dodatkową zaletą jest fakt, że menu echosondy jest w języku POLSKIM!

, Echosonda Toslon TF740

Na echosondy zakupione w naszej firmie, udzielamy
2 letniej gwarancji

Na wyposażeniu Toslona TF740 znajdziemy między innymi:

 • Kolorowy wyświetlacz TFT 5 calowy, 65536 kolorów, z dużym kontrastem, dzięki czemu wyświetlacz jest dobrze widoczny nawet w mocnym słońcu!
 • Wbudowana funkcja zapisu trasy pozwala na zapisywanie punktów na trasie przepłyniętej przez naszą łódkę zanętową (tzw. „waypointów”), z możliwością zapisania nawet do 500 takich punktów. Przy następnym wypłynięciu możemy powrócić do poprzednio zapisanego punktu.
 • Mamy możliwość zapisania w pamięci echosondy punktu dom oraz punktu docelowego (np. tam gdzie znaleźliśmy idealne miejsce do nęcenia, skutkujące świetnymi efektami)  i powrócenia do niego, nawet podczas następnej zasiadki!
 • Oprócz typowych funkcji dla echosondy jak odczyt temperatury wody, pomiar głębokości i rysowanie struktury dna, zobaczymy różnicę między twardym a miękkim podłożem oraz czy dno jest zarośnięte w danym miejscu czy nie.
 • Cyfrowy kompas pokazuje cały czas w jaką stronę mamy skierowany dziób łodzi zanętowej oraz czy płyniemy na zapisany wcześniej punkt, czy w stronę brzegu! Nawet w bardzo gęstej mgle wywieziesz, zrzucisz i wrócisz do brzegu. Z tym sprzętem nie musisz nawet widzieć łodzi zanętowej!
 • Istnieje możliwość rysowania na ekranie przepłyniętej trasy łodzi zanętowej. Wywożąc w dwa miejsca, do obu punktów wrócisz bez najmniejszego problemu.
 • Na wyświetlaczu stale pokazywana jest odległość od zaznaczonego wcześniej punktu docelowego oraz odległość od „domu” czyli od ekranu, który obserwujesz. Znając zasięg aparatury możesz stale monitorować jak daleko wypłynąłeś oraz ile pozostało do celu. Echosonda zasygnalizuje gdy zbliżysz się do oznaczonego punktu na mniej niż 2 metry.
 • Echosonda oczywiście pokazuje, a nawet sygnalizuje dźwiękiem gdy na wyświetlaczu pojawią się ryby podając równocześnie na jakiej głębokości.
 • 20 niezależnych kanałów na jakich może pracować echo, pozwoli na użytkowanie na zawodach i innych miejscach gdzie znajduje się większa ilość tych samych nadajników. Przy braku możliwości wyboru, echosondy będą się wzajemnie zakłócać!
 • Zasięg echosondy do pół kilometra!
 • Na wyświetlaczu mamy informację o ilości widzianych satelit,  co ma znaczący wpływ na dokładność nawigacji oraz z jaką prędkością porusza się aktualnie nasza łódka zanętowa!
 • Zakupione u nas Echosondy posiadają menu w języku Polskim!