Echosonda
Toslon TF740

Toslon TF740, jest to najnowsza i najbardziej zaawansowana technologicznie echosonda produkowana przez firmę TOSLON.

 

 

Jest to urządzenie typu „All in One” zawierające w sobie echosondę, moduł GPS, kompas oraz autopilot który samoczynnie prowadzi model do zaznaczonego wcześniej punktu. Odczyt echosondy jest dużo bardziej szczegółowy niż w pozostałych modelach a zasięg działania urządzenia znacznie przekracza 500 metrów.  Cena 7 100 zł

Precyzyjny GPS

Precyzyjny GPS zamotowany w echosondzie umożliwia zapisywanie punktów na trasie przepłyniętej przez naszą łódkę. Przy następnym wypłynięciu możemy powrócić do poprzednio zapisanych punktów. Urządzenie pozwala na zapisanie w pamięci ponad 500 punków!
I

System Autopilota

System który samoczynnie prowadzi łódź do zaznaczonego wcześniej punktu. Idealnie sprawdza się podczas nocnych wywózek, przy ograniczonej widoczności oraz w sytuacji gdy trzeba kontrolować napięcie żyłki w trakcie wywożenia zestawu.

Cyfrowy kompas

Cyfrowy kompas pokazuje cały czas w jaką stronę mamy skierowany dziób łodzi oraz czy płyniemy na zapisany wcześniej punkt, czy w stronę brzegu! Nawet w bardzo gęstej mgle wywieziesz, zrzucisz i wrócisz do brzegu.

Mapowanie dna

TF740 jest urządzeniem pozwalającym na mapowanie dna w kolorze, co daje nam przejrzysty obraz głebokości danego akwenu. Dodatkowo na ekranie głównym podczas sondowania echosonda wyświetla nam odczyt ukształtowania dna oraz elementów które się tam znajdują, takich jak roślinność czy ryby.

Doskonała jakość wykonania i dokładność pomiarów stawia Toslona na pierwszym miejscu, pośród echosond do łodzi zanętowych. Dodatkową zaletą jest fakt, że menu echosondy w jest języku POLSKIM!

Na echosondy zakupione w naszej firmie, udzielamy
2 letniej gwarancji

Na wyposażeniu Toslona TF740 znajdziemy między innymi:

 • Kolorowy wyświetlacz TFT 5 calowy, 65536 kolorów, z dużym kontrastem, dzięki czemu wyświetlacz jest dobrze widoczny nawet w mocnym słońcu!
 • Wbudowana funkcja zapisu trasy pozwala na zapisywanie punktów na trasie przepłyniętej przez naszą łódkę (tzw. „waypointów”), z możliwością zapisania nawet do 500 takich punktów. Przy następnym wypłynięciu możemy powrócić do poprzednio zapisanego punktu.
 • Mamy możliwość zapisania w pamięci echosondy punktu dom oraz punktu docelowego (np. tam gdzie znaleźliśmy idealne miejsce do nęcenia, skutkujące świetnymi efektami)  i powrócenia do niego, nawet podczas następnej zasiadki!
 • Oprócz typowych funkcji dla echosondy jak odczyt temperatury wody, pomiar głębokości i rysowanie struktury dna, zobaczymy różnicę między twardym a miękkim podłożem oraz czy dno jest zarośnięte w danym miejscu czy nie.
 • Cyfrowy kompas pokazuje cały czas w jaką stronę mamy skierowany dziób łodzi oraz czy płyniemy na zapisany wcześniej punkt, czy w stronę brzegu! Nawet w bardzo gęstej mgle wywieziesz, zrzucisz i wrócisz do brzegu. Z tym sprzętem nie musisz nawet widzieć łodzi!
 • Istnieje możliwość rysowania na ekranie przepłyniętej trasy. Wywożąc w dwa miejsca, do obu punktów wrócisz bez najmniejszego problemu.
 • Na wyświetlaczu stale pokazywana jest odległość od zaznaczonego wcześniej punktu docelowego oraz odległość od „domu” czyli od ekranu, który obserwujesz. Znając zasięg aparatury możesz stale monitorować jak daleko wypłynąłeś oraz ile pozostało do celu. Echosonda zasygnalizuje gdy zbliżysz się do oznaczonego punktu na mniej niż 2 metry.
 • Echosonda oczywiście pokazuje, a nawet sygnalizuje dźwiękiem gdy na wyświetlaczu pojawią się ryby podając równocześnie na jakiej głębokości.
 • 20 niezależnych kanałów na jakich może pracować echo, pozwoli na użytkowanie na zawodach i innych miejscach gdzie znajduje się większa ilość tych samych nadajników. Przy braku możliwości wyboru, echosondy będą się wzajemnie zakłócać!
 • Zasięg echosondy do pół kilometra!
 • Na wyświetlaczu mamy informację o ilości widzianych satelit,  co ma znaczący wpływ na dokładność nawigacji oraz z jaką prędkością porusza się aktualnie nasza łódka!
 • Zakupione u nas Echosondy posiadają menu w języku Polskim!
0